Węgiel Workowany

EkoPolar+ plus: 17,00 zł / 25kg

EkoPolar+ plus, to EKOGROSZEK produkowany wyselekcjonowanego gatunku węgla kamiennego typu 31,2.

Dwukrotnie przesiewany i płukany przed zapakowaniem, został pozbawiony podziarna i nadziarna. W krótkim czasie nagrzewa kocioł uzyskując zaprogramowaną temperaturę, łatwo się rozpala, dając wysoki i rozłożysty płomień. Dobre parametry energetyczne i ekologiczne zapewniają bezproblemową i długą pracę kotła grzewczego. Brak zanieczyszczeń i kamieni sprawia że elementy ruchome podajnika na długo zachowają swoją 100 procentową sprawność. Wskaźnik RI-0 czyni go węglem pozbawionym spieków!

Wartość opałowa

26 MJ/kg

Ciepło spalania

28 MJ/kg

Spiekalność RI

0

Granulacja

8-25mm

Zawartość popiołu

5%

Zawartość siarki

0,3-0,5%

GROSZEK: 15,00 zł / 25kg

ORZECH: 17,00 zł / 25kg

Orzech - Węgiel  kamienny typ 31,2 o  błyszczącej czarnej barwie. Wysoko kaloryczny , mocny produkt  do tradycyjnych kotłów grzewczych. Nie szkaluje się, daje duży rozłożysty płomień, szybko nagrzewa piec do żądanej temperatury. Świetnie sprawdzi się w piecu kaflowym, kozie, kotle zasypowym, Westfalce.  

Wartość opałowa

26 MJ/kg

Ciepło spalania

28 MJ/kg

Spiekalność RI

0

Granulacja

50-100mm

Zawartość popiołu

5%

Zawartość siarki

0,3-0,5%

Workowany wyłącznie w oddychające worki z polipropylenu plecionego.Co to jest EKOGROSZEK?

Ekogroszek jest węglem produkowanym z węgla kamiennego lub brunatnego o wysokiej kaloryczności, małej zawartości wody, siarki substancji nie palnych a także nie wielkiej spiekalności.
Ekogroszek jest najefektywniejszym paliwem stałym. Jego granulacja wacha się od 5 do 25 mm sprawia to że jest materiałem idealnie nadający się do opalania w nowoczesnych piecach z automatycznymi dozownikami opału. Ekogroszek można spalać do czysta, nie wytwarzając przy tym trującego dymu. W porównaniu z innymi węglami, po spaleniu ekogroszku otrzymujemy nie tylko małą ilość szkodliwych tlenków siarki, ale też niewielką ilość popiołu, co pozwala nam zachować czystość, bez dużych nakładów pracy z naszej strony i częstego czyszczenia kotła grzewczego. Wszystko to sprawia, że ekogroszek jest bardzo wydajny i daje przyjemne i kaloryczne ciepło.

Informacje

  • Opał pakowany jest w worki foliowe z mikrowentylacją. Na życzenie klienta w oddychające worki z polipropylenu plecionego
  • Waga 1 worka Ekogroszku, groszku lub orzecha 25kg
  • Wysyłka na paletach bezzwrotnych
  • Na 1 palecie znajduje się 40 worków Ekogroszku, groszku lub orzecha.
  • Worki na palecie są zabezpieczone folią stretch.
  • Towar jest dostarczany samochodami ciężarowymi wyposażonymi w windy samowyładowcze.
  • Palety z samochodu wyładowuje kierowca, który dostarcza towar.

ZADZWOŃ I ZAMÓW

+48 517 766 669

Do 20km DOSTAWA GRATIS!

© 2016 EkoPolar - Opał Ostróda

Please publish modules in offcanvas position.